Blisko 400 zawodników wzięło udział w Biegu dla Niepodległej, corocznych zawodach organizowanych z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.

Szczycieński Bieg dla Niepodległej
W biegu głównym zwyciężył Grzegorz Zahorski przed Marcinem Ambroziakiem i Maciejem Wojciechowskim

Ze względu na pogodę impreza od kilku lat organizowana jest przy plaży miejskiej z miesięcznym wyprzedzeniem. Uczestnicy głównego biegu, a było ich 199, ścigali się wokół dużego jeziora. Można było też maszerować – tu chętnych było 45 osób lub jechać na rolkach – 16. Na krótszym dystansie w „małym” biegu rywalizowali uczniowie szkół podstawowych i młodszych – 128. Łącznie w zawodach uczestniczyło 388 osób.

W biegu głównym zwyciężył Grzegorz Zahorski przed Marcinem Ambroziakiem i Maciejem Wojciechowskim. Wśród pań najszybciej do mety przybiegła Joanna Tomczak, druga była Agnieszka Kowalska, a trzecia Marlena Krysiak. Na rolkach najszybciej trasę pokonał Artur Dubel przed Łukaszem Cwaliną i Jarosławem Kordkiem. W kategorii pań triumfowała Aleksandra Cekała przed Martyną Jędras i Magdaleną Hajdukiewicz. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, a najlepsi puchary. Organizatorem zawodów było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie oraz Klub Biegacza „JURUND” Szczytno, Zespół Szkół nr 2 w Szczytnie i 8. Szczycieński Batalion Radiotechniczny