Jakub Pop, zawodnik Gwardii Szczytno, potwierdził swoją czołową pozycję w Polsce wśród bokserskich kadetów. Podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zdobył srebrny medal.

Jakub Pop drugi na olimpiadzie
Oliwier Topa, Jakub Pop i Marcel Bogdański po zdobyciu tytułów Mistrza Województwa, awansowali do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tam musieli zmierzyć się z silniejszymi rywalami, ale trener z ich postawy jest zadowolony

Od 14 do 20 kwietnia w Wałczu najlepsi w Polsce kadeci (rocznik 2007/2008) toczyli bokserskie walki w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W zawodach wystąpiło pięciu zawodników Gwardii Szczytno, którym udział w finałach OOM zapewniło wcześniejsze zdobycie tytułów mistrzów województwa warmińsko-mazurskiego. W Wałczu na ringach Centralnego Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w spotkali się wszyscy mistrzowie 16 województw.

Najlepiej z naszych młodych bokserów spisał się Jakub Pop, potwierdzając swoją wysoką formę. Po wygraniu 3 walk, uległ rywalowi z Mazowsza dopiero w walce finałowej i to nieznacznie na punkty. Blisko zakwalifikowania się do strefy medalowej był Marcel Bogdański, ale w decydującym starciu przegrał ze starszym o rok zawodnikiem, mistrzem Małopolski, złotym medalistą Pucharu Polski z roku biegłego. Ostatecznie został sklasyfikowany na piątym miejsu. Na tej samej pozycji zakończył rywalizację Oliwier Topa, ulegając trzykrotnemu Mistrzowi Polski – Fabianowi Urbańskiemu. Z kolei Igor Zakrzewski i Karol Lisiewicz zakończyli swój udział w zawodach, ulegając rywalom w pierwszej walce.

Opiekun zawodników Gwardii Andrei Shilov był zadowolony z występu swoich podopiecznych. - Chociaż Jakub Pop miał krótki okres przygotowawczy, to lekcje odrobił dobrze i walka finałowa mogła iść w obie strony. Natomiast Karol Lisiewicz, Marcel Bogdański i Igor Zakrzewski byli najmłodszym rocznikiem na olimpiadzie młodzieży. Sądzę, że za rok osiągną już sukces medalowy – podsumował występ swoich podopiecznych trener.