Jacek Ciełuszecki wygrał kolejny bieg z cyklu GRAND PRIX Torunia. Tym razem triumfował na dystansie 7,5 km.

Grypa im niestraszna

W Toruniu, o którym było ostatnio głośno głównie z racji wykrycia tam przypadków ptasiej grypy, wystartowało 60 zawodników. Mieli oni do pokonania 7,5 km. Najszybciej finiszował Jacek Ciełuszecki, reprezentant AKB Szczytno. Nasz zawodnik uzyskał czas 26.11 min. Drugi na mecie Jacek Szulc z Chełmży miał wynik o 6 sekund gorszy. Trzeci zameldował się torunianin Marcin Karczewski (27.31).

* * *

Artur Trochimowicz wystartował w III Międzynarodowym Półmaratonie Marzanny, będącym jednocześnie III Mistrzostwami Polski Nauczycieli w Półmaratonie. Zawodnicy, mający sprzymierzeńca w postaci wiosennej aury, pokonywali trasę prowadzącą w pobliżu krakowskich stadionów WISŁY i CRACOVII. W kategorii OPEN Trochimowicz był 136. (1:42. 58 godz.). Wygrał Adam Draczyński (zawodnik niezrzeszony), który uzyskał czas 1:07.30. Bieg ukończyło 295 osób. W mistrzostwach nauczycieli szczytnianin w swojej kategorii wiekowej (31-50 lat) zajął 10. miejsce. W tej grupie najszybszy był Andrzej Leśniewski z Radomia (1:23.38).

* * *

W ogłoszonym Rankingu Polskich Maratończyków za rok 2005 na wysokim, czwartym miejscu pod względem zaliczonych biegów znalazł się Zygmunt Zapadka, uczestnik 16 maratonów w Polsce i 2 zagranicznych. Stefan Jankowski zajął miejsce 23. (11 krajowych, 2 zagraniczne), Artur Trochimowicz - 322. (4). Ranking uwzględnia zawodników mających na swoim koncie co najmniej 2 maratony. Osób takich jest na liście 1558.