1:0 - Marcin Ziętak (36.), 1:1 - Mariusz Pietrzak (41)

BŁĘKITNI: Stefaniak, Michałek, Wieczorek (46. S. Foruś), Ziętak, Żubrowski, Pławski, A. Łachmański, Gołębiewski, Niedziałek, Gawdziński, A. Foruś

MKS: Cichy, Śmieciński, Skonieczny, Głodzik, Zaręba (46. Bondaruk), A. Magnuszewski, M. Magnuszewski (82. Rapacki), Kacprzak (74. Wilga), M. Pietrzak, P. Pietrzak (55. Ambroziak), Dębek

MKS znów na czele

Losy derbowego pojedynku rozstrzygnęły się w ciągu kilku minut. Najpierw Gołębiewski wkręcił po rzucie wolnym piłkę w pole karne, a tam głową wbił ją do bramki Ziętak, potem również po stałym fragmencie gry wyrównali szczytnianie. Do piłki ustawionej tuż przy bocznej linii pola karnego podbiegł M. Pietrzak i pięknym strzałem lewą nogą umieścił futbolówkę tuż przy spojeniu słupka i poprzeczki. - To był najpiękniejszy gol w moim życiu - cieszył się po meczu zawodnik MKS-u.

Poza wymienionymi sytuacjami pod obiema bramkami niewiele się działo. Pierwsza część meczu była wyrównana, w drugiej optyczną przewagę mieli goście, ale niewiele z tego wynikało. Faworyzowanym szczytnianom wyraźnie brakowało pomysłu na przechytrzenie ambitnie walczących pasymian. Najbliżsi szczęścia zawodnicy MKS-u byli w 65. min, gdy po rzucie rożnym i strzale głową piłka trafiła w poprzeczkę.

Kibice w Pasymiu nie ujrzeli zatem zbyt wielu ciekawych zagrań, zostali też pozbawieni możliwości oglądania w walce przeciwko swoim kolegom byłego gracza BŁĘKITNYCH Łukaszewskiego (kontuzja) i wypożyczonego z MKS-u Brzozowskiego (takie były warunki umowy).

JURAND Barciany - VĘGORIA Węgorzewo 2:2

CZARNI Olecko - GLKS Jonkowo 5:0

MAZUR Pisz - MKS Korsze 1:0

CRESOVIA Górowo Iławeckie - TĘCZA Biskupiec 3:0

GRANICA Bezledy - PISA Barczewo 0:3

POLONIA Lidzbark Warmiński - Mamry Giżycko 1:0 (0:0)

WARMIA Olsztyn - ŁYNA Sępopol 1:1

21. kolejka

MKS Szczytno - GLKS Jonkowo 2:0 (2:0)

1:0 - Kamil Dębek (43.), 2:0 - Daniel Kacprzak (45.)

MKS: Cichy, Skonieczny, Głodzik, Śmieciński, A. Magnuszewski, M. Magnuszewski, Kacprzak, Wilga (80. Chmielewski), M. Pietrzak, Dębek, Bondaruk (62. P. Pietrzak)

Po środowym remisie w Pasymiu szczytnianie raczej nieoczekiwanie powrócili na fotel lidera. W sobotę, jako drużyna stojąca na czele ligowej tabeli, nie zachwycili. Być może wrażenie po tym występie byłoby inne, gdyby gospodarze wykorzystali większość stworzonych przez siebie sytuacji. W marnowaniu dogodnych okazji celował zwłaszcza Wilga, który mógł zostać snajperem kolejki. Niestety, nie potrafił zamienić na bramkę żadnej z kilku sytuacji sam na sam. Popis skuteczności gospodarze dali w ostatnich minutach pierwszej odsłony. Najpierw Dębek przejął piłkę ze środka pola i kąśliwym uderzeniem po koźle z ok. 20 m umieścił futbolówkę w siatce. Niedługo potem ładnym strzałem z kąta popisał się Kacprzak i piłka wylądowała w okolicach okienka jonkowskiej bramki.

W drugiej połowie kibice goli już nie oglądali. Warto dodać, że bramkowe okazje mieli także piłkarze z Jonkowa, ale w kilku sytuacjach dobrze się spisał Cichy.

POLONIA Lidzbark Warmiński - BŁĘKITNI Pasym 5:0 (2:0)

1:0 - (14.-k.), 2:0 - (31.), 3:0 - (53.), 4:0 - (87.), 5:0 (90.)

BŁĘKITNI: Brzozowski (69. Stefaniak), Michałek, Wieczorek, Pławski, Żubrowski (33. Żuk), S. Foruś, A. Łachmański, Gołębiewski (76. Wiśniewski), Niedziałek, Gawdziński, A. Foruś

Początek wcale nie zapowiadał klęski. W pierwszych trzydziestu minutach stroną dyktującą warunki gry byli pasymianie, których nie zraziła nawet bramka stracona po rzucie karnym podyktowanym za faul Pławskiego. Podopiecznych Michała Żuka podłamała za to sytuacja z 31. min. W walce o górną piłkę faulowany był Wieczorek. Sędzia nie zareagował, zawodnik POLONII znalazł się po chwili na czystej pozycji i było 2:0 dla miejscowych.

Goście próbowali podjąć walkę po przerwie. Tuż po zmianie stron dogodnej sytuacji nie wykorzystał Łachmański. Zemściło się to w 53. min, gdy po indywidualnym błędzie pasymskiego obrońcy gospodarze po raz trzeci pokonali Brzozowskiego. W 60. min Gołębiewski mógł strzelić bramkę dającą jeszcze jakieś nadzieje, ale nie wykorzystał rzutu karnego. Złudzeń pozbawił pasymian sędzia, który w 69. min pokazał A. Forusiowi drugą żółtą kartkę za to, że ten spytał... dlaczego nie podyktował dla gości rzutu rożnego. W samej końcówce pasymianie, ambitnie walczący o honorową bramkę, zostali dwukrotnie skontrowani i mecz zakończył się pogromem przyjezdnych.

GRANICA Bezledy - JURAND Barciany 4:0 (1:0)

15. kolejka

VĘGORIA Węgorzewo - MKS Szczytno 1:0 (0:0)

JUNIORZY MŁODSI

15. kolejka

VĘGORIA Węgorzewo - MKS Szczytno 0:1 (0:0)

br.: Mateusz Klimek

START Nidzica - BŁĘKITNI Pasym 5:0

MŁODZICY

16. kolejka

GKS Stawiguda - MKS Szczytno 0:4 (0:2)

br.: Łukasz Ejzak (9., 19.), Piotr Turek (39.), Bartosz Borowski (47.)

TEMPO 25 Olsztyn - BŁĘKITNI Pasym 3:0 (2:0)

14. kolejka (zaległa)

OMULEW Wielbark - WARMIANKA Bęsia 3:1 (0:1)

Bramki dla OMULWI: Robert Sałata (50.), Konrad Elsner (53.), Piotr Ścibek (79.)

OMULEW: Stypuła, Bugaj, Grabowski, Trzciński (41. Berk), Zalewski (55. Suchecki), Tusiński, Elsner, Siepiela, Górski, Ścibek, Sałata

Do przerwy gra nie układała się po myśli gospodarzy. Sędzia nie uznał im dwóch bramek, natomiast po błędzie wielbarskiej obrony gola wbili przyjezdni. W drugiej odsłonie miejscowi podkręcili tempo, czego efektem były trzy bramki.

GKS Dźwierzuty - LZS Knopin 2:2 (0:1)

Bramki dla GKS-u: Paweł Mazurkiewicz (75.), Rafał Hintz (90.)

GKS: Ptaszek, Zawitowski, G. Bakuła, R. Bakuła, Hintz, Mierzejewski, Rapińczuk, A. Ciebień (30. Krawczyk), Ponikiewski (85. D. Zaborowski), Mazurkiewicz, Pac (30. C. Zaborowski)

Zespół z Knopina, choć miejsce w tabeli zajmuje odległe, zaskoczył dźwierzuckich piłkarzy i kibiców dobrą grą. Goście prowadzili już 2:0. Na sekundy przed końcowym gwizdkiem punkt dla GKS-u uratował Hintz.

WARMIAK Wojciechy - WPZ Lemany 0:2 (0:2)

Bramki dla WPZ: Adam Brzuzy, Michał Kwiecień

ORZEŁ Czerwonka - LEŚNIK Nowe Ramuki 1:4

BURZA Słupy - MKS Jeziorany 5:1 (3:0)

ORZEŁ Biesal - FORTUNA Gągławki 1:1 (1:0)

LZS Smolajny - KORONA Klewki 0:3 wo.

18. kolejka

OMULEW Wielbark - FORTUNA Gągławki 1:3 (1:2)

Bramka dla OMULWI: Ariel Siepiela (34.)

OMULEW: Przybysz, Bugaj, Grabowski, Zalewski (55. Czarkowski), Trzciński (55. Berk), Górski (65. Cieślik), Siepiela, Elsner, Suchecki, Sałata, Ścibek

- Przeciwnik przerastał nas o klasę - przyznał po meczu trener Henryk Gabryel. Wprawdzie w 34. min Siepiela doprowadził do wyrównania, ale chwilę później akcja gości przyniosła powodzenie, a celny strzał z 67. min przypieczętował zwycięstwo lidera.

GKS Dźwierzuty - KORONA Klewki 1:1 (0:1)

Bramka dla GKS-u: Rafał Hintz (60.)

GKS: Ptaszek, Zawitowski, Mazurkiewicz (75. D. Zaborowski), Ponikiewski, Mierzejewski, C. Zaborowski, R. Bakuła, Hintz, Sadowski, G. Bakuła, Pac (65. A. Ciebień)

Do Dźwierzut przyjechało tylko 10 graczy KORONY. Poczynali oni sobie jednak bardzo dzielnie. W drugiej połowie nieco "siedli" kondycyjnie, co wykorzystali wreszcie miejscowi, doprowadzając do remisu.

WPZ Lemany - MKS Jeziorany 3:2 (2:0)

Bramki dla WPZ: Michał Kwiecień (20.), Tomasz Sawicki (30.), Michał Sikorski (60.)

WPZ: Błaszczak, C. Nowakowski, Piotr Muchowski, Sawicki, Malinowski, Ryłka, Sikorski (70. Saluszewski), W. Nowakowski (61. A. Nowakowski), Brzuzy (56. Kandybowicz), Bogacki (46. Gołota), Kwiecień

Niskie rozmiary zwycięstwa WPZ mogą trochę dziwić. Dość nieoczekiwanie czołowy zespół klasy "A" męczył się z autsajderem. Goście popisali się w Lemanach umiejętnością wykonywania stałych fragmentów gry - obie bramki dla nich padły po strzałach z rzutów wolnych. Zespół z Jezioran kończył mecz w dziesiątkę. Na kwadrans przed końcem arbiter pokazał jednemu z ich graczy czerwony kartonik. Mimo to ostatnie minuty należały właśnie do gości.

WARMIAK Wojciechy - LZS Knopin 0:4 (0:1)

WARMIANKA Bęsia - LEŚNIK Nowe Ramuki 0:2 (0:2)

ORZEŁ Czerwonka - LZS Smolajny 3:0 wo.

BURZA Słupy - ORZEŁ Biesal 4:0 (2:0)

Tabela

1.FORTUNA 18 41 47-20 2.LEŚNIK 18 39 48-20

3.WPZ 18 38 48-25

4.ORZEŁ C. 18 34 45-25 5.ORZEŁ B. 18 31 29-23 6.BURZA 18 28 47-35 7.WARMIANKA 18 25 34-33 8.KORONA 18 24 37-39

9.OMULEW 18 23 33-41

10.WARMIAK 18 16 25-35

11.GKS 18 16 26-39

12.KNOPIN 18 15 24-45 13.JEZIORANY 18 13 24-59

14.SMOLAJNY	18  12  24-52

OMULEW Wielbark - WARMIANKA Bęsia 0:2 (0:2)

GKS Dźwierzuty - LZS Knopin 3:0 wo. - goście nie przyjechali do Dźwierzut

WARMIAK Wojciechy - WPZ Lemany 1:0 (1:0)

18. kolejka

OMULEW Wielbark - FORTUNA Gągławki 3:2 (2:0)

br.: Jarosław Krajewski (26.), Grzegorz Darmofał (35., 63.)

GKS Dźwierzuty - KORONA Klewki 9:0 (3:0)

br.: Przemysław Krawczyk (8., 30., 70.), Tomasz Nowak (25.), Bartłomiej Kandybowicz (26. 50., 60.), Gabriel Jaskuła (72., 75.)

WPZ Lemany - MKS Jeziorany 5:4

KLASA "B"

13. kolejka

GMINA Kozłowo - KP Szczytno 2:2 (0:1)

Bramki dla KP: Krzysztof Ruszczyk (35.), Radosław Świercz (90.)

KP: Bełdycki, M. Foruś, A. Świercz, Nowik, Łoński, Świderski (75. Walkowicz), Ponikiewski, Mroziński (34. Ruszczyk), G. Goździewski, Archacki, R. Świercz

Słaba skuteczność to zmora piłkarzy KP Szczytno. Mecz powinien zakończyć się ich bezdyskusyjnym zwycięstwem, ale wskutek strzeleckiej indolencji musieli ratować punkt dopiero w ostatniej minucie. Po uderzeniu R. Świercza piłka wpadła w okienko bramki gospodarzy.

UKS Pruski - MAZUR Świętajno 2:1 (0:0)

ŹRÓDLANI Łyna - VEL Dąbrówno 0:3 wo.

ZRYW Jedwabno, STRAŻAK Olszyny - pauzowali.