Liga sołecka.

IV kolejka

Kojtek Szymany - Nowe Gizewo 3:0 (2:0)

Wynik może sugerować, że na boisku w Szymanach zdecydowanie przeważała jedna drużyna, tymczasem mecz na szczycie ligi sołeckiej był widowiskiem zaciętym i wyrównanym. Gra toczyła się przeważnie w środku pola, a między zawodnikami dochodziło często do ostrych spięć. W pierwszej połowie zaznaczyła się lekka przewaga gospodarzy, którzy po ładnych i zespołowych akcjach strzelili dwa gole. Autorem obydwu był Robert Rafałowicz. Napastnik drużyny z Szyman najpierw wykorzystał prostopadłe podanie z głębi pola i nie zmarnował okazji sam na sam z bramkarzem gości, potem w zamieszaniu podbramkowym sprytnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali. Wyróżniającą się postacią w zespole Kojtka był również szalejący na lewym skrzydle Łukasz Szymański. Po jego efektownym uderzeniu w końcówce pierwszej połowy piłka trafiła w poprzeczkę. Po przerwie piłkarze Nowego Gizewa żwawiej zabrali się do odrabiania strat, ale nie potrafili sforsować świetnie zorganizowanej obrony gospodarzy. Trzeci gol dla Szyman padł w kuriozalnych okolicznościach. Zawodnik gospodarzy bardzo silnie wyrzucił piłkę z autu, a bramkarz Nowego Gizewa interweniował na tyle niefortunnie, że dotknięta przez niego futbolówka wtoczyła się do bramki. Mimo pretensji przyjezdnych sędzia gola uznał.

Wyniki rozgrywek Ligi Sołeckiej z dnia 14 maja 2006 r.

KOJTEK Szymany - NOWE GIZEWO 3:0 (bramki: KOJTEK: Robert Rafałowicz-2, Daniel Lipowski-1)

WKS Wawrochy - BASTEK Rudka 2:8 (WKS: Dariusz Kąkol-1, Samobójcza-1; BASTEK: Piotr Deptuła, Krzysztof Szlegel, Zdzisław Rybaczyk - po 2, Damian Zarzycki, Grzegorz Krawczyk - po 1)

O.L.D.R. Leśny Dwór - FC Lipowiec 7:1 (O.L.D.R.: Michał Jarema, Łukasz Zduńczyk, Sebastian Kaszyca, Adrian Kompa, Marek Jaroszewski - po 1, Piotr Siurnicki - 2; FC: Artur Sielski - 1)

LAC-MET AGRONEX Dębówko - ODNOWA Trelkowo 4:1 (LAC-MET AGRONEX: Marek Zawada, Tomasz Onyszkiewicz, Krystian Sosnowski, Robert Pusty - po 1;TRELKOWO: Robert Dudziec - 1)

PŁOZY - ZRYW Małdaniec 4:1 (PŁOZY: Stanisław Sikorski, Michał Gala, Dariusz Krawczyk, Krzysztof Pac - po 1; ZRYW: Paweł Baliński - 1)

ELITA Szczycionek - TIGER Wały 2:2 (ELITA: Marek Rzosiński, Erwin Jeromin - po 1; TIGER: Leszek Lis, Jacek Bryński - po 1)

Pauza: WETERAN Olszyny.

TABELA

1.KOJTEK 12 13- 2 2.O.L.D.R. 10 19- 6 3.LAC-MET 9 18- 4 4.N. GIZEWO 7 15- 5 5.ELITA 7 12-11 6.WETERAN 6 6- 2 7.ODNOWA 6 5- 7 8.TIGER 4 8- 7 9.BASTEK 3 13-11 10.PŁOZY 3 6-14 11.FC 3 10-19 12.ZRYW 0 3-16

13.WKS		 0   5-29