Reprezentanci AKB wystartowali w kwietniu w kilku biegach na terenie kraju, uzyskując przy tym niezłe wyniki.

Najbardziej wartościowy rezultat spośród szczytnian osiągnął Maciej Wojciechowski, reprezentujący barwy NKS Namysłów. Pracownik WSPol. zajął 11. miejsce w XXXIII Maratonie w Dębnie, będącym jednocześnie MP w Maratonie. Czas Wojciechowskiego - 2:23.17 godz. - dał mu jednocześnie zwycięstwo w kategorii policjantów. W klasyfikacji generalnej zwyciężył Rafał Wójcik w KKL FART Kielce (2:14.11). W Dębnie nieźle spisał się również Jacek Ciełuszecki, który był 25. (2:38.06). Szczytnianin poprawił swój najlepszy dotychczasowy wynik aż o 6 min.

Miejsca pozostałych szczytnian: 296. Artur Trochimowicz (3:50.40), 297. Zygmunt Zapadka (3:50.41), 312. Robert Czarkowski (3:54.11).

* * *

Jacek Ciełuszecki kilka dni po starcie w Dębnie spróbował swych sił w kolejnej edycji GRAND PRIX Torunia. Spróbował i... wygrał. Zawodnik AKB był najszybszy w biegu na 7,5 km. Pracujący w Toruniu szczytnianin wyprzedził następnego na mecie Patryka Domińczaka (CSAiU Toruń) o 16 sekund. Startowało 58 osób.

* * *

W grodzie Kopernika przeprowadzono również 100. Maraton Jerzego Stawskiego i Jadwigi Wichrowskiej. Zygmunt Zapadka, jedyny szczytnianin w stawce zawodników rywalizujących w biegu głównym, zajął 27. miejsce (3:54.17). Startowało 79 biegaczy. W niepełnym maratonie (22 km 595 m) Stefan Jankowski był 14. w stawce 31 uczestników. Czas szczytnianina to 2:03.27 godz.