Liga sołecka.

ELITA Szczycionek - WKS Wawrochy 1:0 (Adrian Pawłowski)

Mimo że w meczu rozgrywanym na stadionie przy ulicy Śląskiej w Szczytnie padła tylko jedna bramka, nie znaczy to wcale, że spotkanie było pozbawione dramaturgii. Drużyna gości, która w dotychczasowych rozgrywkach zdobyła zaledwie punkt, stawiła nieoczekiwanie zacięty opór wyżej notowanym gospodarzom.

Piłkarze z Wawroch najwyraźniej uznali, że mają dosyć zbierania srogich batów od rywali i od pierwszych minut bronili się z determinacją, kilkakrotnie groźnie kontratakując. Goście grali futbol, który kiedyś określało się jako "angielski" lub, jak kto woli, stosowali metodę określaną przez nieodżałowanego Kazimierza Górskiego mianem "kopnij i biegnij". O dziwo, lepsi piłkarsko, dobrze zorganizowani gospodarze przez godzinę nie mogli poradzić sobie z defensywą WKS-u. W pierwszej połowie spotkania piłkarze Elity sprawiali wrażanie, jakby byli przekonani, że piłka sama prędzej czy później trafi do bramki przeciwnika. Dopiero tuż przed przerwą zaatakowali żwawiej, czego efektem była seria stuprocentowych sytuacji, ale Erwin Jeromin, Marcin Sakowicz i Paweł Rzosiński nie umieli z kilku metrów pokonać bramkarza gości. W drugiej połowie gra wyglądała podobnie: Elita mozolnie atakowała, a obrońcy WKS-u potężnymi wykopami raz po raz zażegnywali niebezpieczeństwo. Jedyną bramkę meczu zdobył po solowej akcji Adrian Pawłowski. Wynik mógł podwyższyć jeszcze Paweł Rzosiński, ale w sytuacji sam na sam nie trafił w światło bramki. Wypada żałować, że mecze ligi sołeckiej rozgrywane w Szczytnie nie cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Niedzielne spotkanie oglądała garstka widzów, których znaczna część przyjechała z Wawroch. Być może przyczyną takiego stanu rzeczy była tym razem pogoda: przenikliwe zimno i padający deszcz skutecznie zniechęciły miłośników piłki do przyjścia na stadion.

Pozostałe wyniki VII kolejki z 4 czerwca 2006 r.

ODNOWA Trelkowo - Nowe Gizewo 3:4 (bramki - ODNOWA: Rafał Turek, Robert Dudziec, Łukasz Tatyrata - po 1; Nowe Gizewo: Roman Kaszubowski - 2, Zenon Gwiazda, Mateusz Dzieżyk - 1)

WETERAN Olszyny - Płozy 5:0 (Zdzisław Bazydło - 2, Robert Buderek, Łukasz Różański, Adam Siwicki - po 1)

TIGER Wały - FC Lipowiec 3:1 (TIGER: Mateusz Żywica, Jacek Breński, Leszek Lis - po 1; FC: Łukasz Kobus)

KOJTEK Szymany - LAC-MET AGRONEX Dębówko 4:2 (KOJTEK: Dawid Lipowski, Kamil Rafałowicz, Łukasz Szymański, Mirosław Szymański - po 1; LAC-MET AGRONEX: Patryk Żyjewski, Krystian Sosnowski - po 1)

ZRYW Małdaniec - O.L.D.R. Leśny Dwór 1:4.

Pauzował BASKET Rudka

TABELA

1.KOJTEK 21 31- 7 2.O.L.D.R. 19 40-13 3.LAC-MET 13 28-11 4.WETERAN 13 17- 6 5.ELITA 11 17-17 6.N. GIZEWO 10 21-19 7.PŁOZY 9 17-22

8.TIGER Wały 7 15-20

9.ODNOWA 6 9-15

10.FC Lipowiec 6 16-23

11.BASKET 3 19-39 12.WKS 2 8-33

13.ZRYW		 1   6-29